מאמרים

לא קל להבדיל בין בישול בעצים לבין בישול בתנור. אור הלהבה מטיל כישוף על החדר וממלא כל דבר המבושל במגע נפלא .

לאוכל המבושל, אסדו או בטבון יש טעם שונה מאוכל המבושל בתנור גז או בתנור חשמלי, הטעמים נצרבים ונלכדים בתהליך הבישול אם בצלייה מהירה או קלייה איטית בתנור עצים. הלחות של המזון נשמרת בתוכו ומשתחררת לבסוף בעת החיתוך ולפני ההגשה – זו הסיבה העיקרית לכך שטעמו של העץ נספג לתוך האוכל בזמן שהוא בושל. כאשר העץ נשרף הוא משחרר אנרגיה וחלקיקים של עץ הנישאים באוויר ומגיעים לתבשיל ומוסיפים טעמים נוספים למזון. בעת בישול המולקולות של המזון מתחילות לנוע מהר יותר וכאשר החום והאנרגיה מגיעים מעץ, טעמו של העץ יעשה את דרכו אל המזון במהלך בישול !.

טעמים של עצים

ישנם טעמים רבים ושונים של עץ המשמשים לבישול עם תנורי עץ. עסקי מזון רבים בוחרים את סוג העץ המתאים לבערה בהתאם לטעם אשר ייספג במזון. המזון המבושל הבולט ביותר בדרך זו הוא בשר ברביקיו. ישנם סוגים רבים ושונים של טעמים שיכולים להיות מושגים רק באמצעות תהליך של בישול עם מיני עץ שונים. בין המינים תוכלו למצוא עצי, אלון, ליבנה, איירון ווד שהוא עץ מאוד מוצק ..

בעת הרכישה, חיתוך, או איסוף עצים להסקה, חשוב להיות מודע להבדל בין עץ קשה ועץ רך .:

הגדלים – עץ שהוא מוצק יישרף בקצב איטי יותר, וכתוצאה מכך התפוקה מתמשכת ואחידה.

עצי האלון : עצים קשים המייצרים חום קבוע לאורך זמן רב .

עצים רכים נגזרים מעצים כמו עצי תפוזים או תפוחים שגדלים מהר והם נשרפים בקצב יותר מהיר.

חסרונם של עצים רכים הוא ביצירת הרבה יותר פיח ושאריות בעירה אחרות בצדו הפנימי של תנור העצים והארובה ולכן דורשים ניקוי תכוף יותר. עצים רכים נותנים חום יותר מעץ קשה .

ההבדל בשימוש המעשי הוא משמעותי וחשוב לקחת את זה בחשבון בעת הרכישה.

ניתן לרכוש ולשלב את שני הסוגים ..

תכולת הלחות

עץ יבש מייצר חום טוב יותר מאשר עץ רטוב עם אחוז לחות גבוה , שכן האנרגיה הכלולה במים שהתאחדו הולכת לאיבוד בארובה. לעץ שנכרת לא מזמן מכונה עץ רטוב (ירוק) יש תכולת לחות גבוהה (+18% גרוע מאוד).

לקבלת תוצאות תפוקת חום הטובות ביותר צריכה להיות תכולת לחות של פחות מ -18%. תהליך ייבוש של העצים נמשך לזמן רב . העצים מיובשים בתנורים למשך 4 ימים ביום הראשון העצים מתייבשים בתוך התנור למשך 24 שעות בטמפרטורה של 95 מעלות , וביום השני העצים מתייבשים בתוך התנור למשך 24 שעות בטמפרטורה של 65 מעלות , ביום השלישי העצים מתייבשים בתוך התנור למשך 24 שעות בטמפרטורה של 45 מעלות , ביום הרביעי העצים מתייבשים בתוך התנור למשך 24 שעות בטמפרטורה של 30 מעלות ואחרי שהעץ מתייבש כמו שצריך אנו מאוורירים ומנקים את העצים מכל תולעת ויתוש בשביל טובת הלקוח .

האם העץ איכותי , קשה , רך , יבש , נקי מחרקים ?

הסחורה שאנו מוכרים מיובאת מאירופה ועומדת בתקנים של משרד החקלאות בארץ . העצים עברו חיטוי, הבקעה , ייבוש , והכי חשוב הובלה ואספקה עם חיוך מכל הלב .

לקוחות שורכשים עצים להסקה

הלקוחות שרוכשים עצים בתוך עגלה של 2 קוב בפועל הם מקבלים 1.4 קוב מכיוון כשקונים עצים בתפזורת בעגלה המוכר זורק את העצים בצורה אקראית ואכן מתוצאה זו מסתבר שקניתם 30% אוויר מהעגלה כי העצים נזרקים ולא מסודרים ולא בואתו גודל , אבל אצלנו העצים נחתכים מכונות הכי חדישות בשוק עם גודל ואורך יחיד , והכי חשוב שהעצים מסדרים בתוך כלוב וכמעט ללא חלל או אוויר !!

סוגי עצים מתאימים

לכל סוג עץ יש ערך קלורי. הערך הקלורי מלמד על כמות האנרגיה (חום במקרה זה) שטמונה בעץ. ככל שהעץ כבד כשהוא יבש, הוא מכיל יותר אנרגיה. עץ אלון, איירון ווד , כבדים מאוד יחסית לשאר הסוגים . .

עץ האלון יכול לעלות פי 2 מעץ האורן אבל הערך הקלורי שלו גבוה בהתאם. עץ האורן מנגד הוא בחירה גרועה בגלל השרף שבקליפה, כמות העשן והערך הקלורי הנמוך מאוד יחסית לעץ האלון והאיירון ווד (גרף) ..

למה להשתמש עם עצים יבשים ?

חשוב להפנים להבדיל בנקודה הבאה , הכוונה בעץ יבש היא לעץ שנותק מאספקת המים שהזרימו שורשיו מהאדמה ולא לעץ שנרטב בגשם , עץ שנרטב בגשם יתייבש בתוך מספר ימים. עץ שנעקר או נוסר מתייבש עם שתי שיטות : צריך כמעט שנה על מנת להתייבש כראוי .

העצים נכנסים לתנורים מיוחדים שהתפקיד שלהם לייבש את העצים ולשמור על איכות העץ .

העובדים שלנו במפעל באירופה מאחסנים בנפרד סחורה מכל שנה ואנו מבטיחים לכלל לקוחותינו לשווק לכם עצים להסקה אשר יובשו כראוי ומוכנים להסקה ..

למה לקנות מד לחות ?

ניתן לקנות מד לחות לעצי הסקה אשר יראה לך מה אחוז הרטיבות שנמצא בתוך העצים וימנע ממך את התסכול מניסיונות להשתמש בעץ ירוק עם אחוז רטיבות גבוה . אז איך בודקים ועד כמה אחוז לחות כדאי לקנות ? רוכשים מכשיר מד לחות שהמחיר שלו זול יחסית למערכת החורף , מפעילים את המכשיר , מכניסים את המכשיר אחרי ההפעלה לתוך חתיכת העץ , ואז יראה לכם כמה אחוז הלחות או הרטיבות שנמצא בתוך העצים , חשוב לדעת ולקנות עצים רק פחות -18% לחות , כי אם המכשיר יראה לכם אחוז מעל +18% תהיה בעיה בהדלקת העצים כתוצאה שזה רטוב ולא מוכן להסקה !! אז חברים להיזהר לא לחפש עצים שהם זולים כי לפעמים מה שאתם הולכים לקנות זה ישמש אותכם רק שנה אחרי שאתם רוכשים את העצים ..

איך מחשיבים את הקוב בארץ ? רוב הסיכוי שלא תתקל בספק שמוכר לך קוב עץ נטו .

מסתבר שבענף העצים להסקה המקומי התפתח לו מינוח ייחודי לתיאור מידת הנפח. כידוע, קוב עץ הוא ערימה או מיכל בגובה, אורך ורוחב של מטר שמכיל רק עצים להסקה ללא רווחים. הקוב בארץ מושפע מגודל הארגז , הערכת עין של המוכר , משקל העצים, גודל וצורת חיתוך העצים שאשר תקבלו אותה לא מסודרת ועם גדלים שינוי ועוד. הנפח של רוב עגלת הטרקטור או שקי פלסטיק (בגבג או באלות) שחלק מהסוחרים משתמש בהם להובלה לא מתקרב לכמות של הקובים האמיתית . תכינו לעצמכם מקל באורך מטר כשאתה בודק את הסחורה כדי לדעת כמה קיבלת בפועל. לרוב תקבל עצים להסקה בנפח של פחות מ30% מכמות שסוכמה בעסקה ..

חיתוך, אורך וצורות עצים

הצורה הקלאסית הם בולים מעוגלים או מבוקעים שהאורך נע בין 35 - 50 ס"מ. בפועל קשה למצוא חיתוך כזה בארץ. ככל הנראה שתפגוש אחת משתי צורות של עץ להסקה שקשורות בסוג העץ וחלקיו. הצורה הראשונה היא ענף עובה ומעוקל בעובי (הקוטר) ואורך שונה ,והצורה השנייה היא כמו משולש גדול, בעובי של 25 ס"מ בערך. צורת החיתוך חשובה כי היא משפיעה על כמות הרווחים בקוב שרכשתם (ראה סעיף 4, הסבר על הקוב שבארץ) וכמות הפעמים שתצא בלילות הגשומים להביא עץ מהמחסן. לחיתוך אין השפעה על הערך הקלורי של העץ. הישמר מעצים המוגשים בחתיכות גדולות שלא ייכנסו בפתח של דלת הקמין או תגרום לך לעבודה כפולה עם גרזן ביקוע !..

למה העצים שלנו ?

כדי לחסוך זמן בהדלקה, מדליקי קמינים מנוסים מתחילים לשים עצים לא עבים מלמטה בצורת משולש ומעליהם הם מניחים את החתיכות הגדולות יותר. אנו מוכרים עצים עם מידה וגודל כמעט יחיד בשביל להיות לכם קל מאוד להדליק ..

אחסון עצים בחוץ

הכלוב של העצים ניתן לשים בחוץ , ומומלץ לשים עליו מכסה למשל ניילון בשביל לא לספוג מים מהגשם ומתוצאה מזה העץ ירטיב ויהיה קשה לכם בהדלקה בהתחלה .

אחסון העץ בבית

הבחירה הטובה ביותר לאחסן עצים בתוך הבית , לשים את העצים בתוך מיכל אטום כי העצים להסקה שנחתכים בארץ לא עוברים חיטוי ואכן את התולעים שנמצאים בתוך השטח עלולים להיות בתוך הקליפה של העץ , אבל העצים שלנו עוברים חיטוי על פי דרישת משרד החקלאות בארץ . .

מעבירים את החורף בלי להכניס תולעים לתוך הבית ? איך

לקראת החורף כולנו מתכוננים להיות מוכנים מגלי הקור והטמפרטורה הנמוכה ' שאנו עלולים לספוג בחורף , אנשים רבים קונים עצים להסקה מהארץ בעיקר בתפזורת שהם לא עברו שום חיטוי ובהם נמצא המון תולעים שעלולים לצאת מהעצים בזמן האחסנה בבית ולדפוק לכם את הרהיטים או המזון או כל דבר אחר שווה . אז לשים לב מה אתם הולכים לקנות ?!! . .

* הערה : כמו ביתר המדינות המפותחות בעולם, כל ן עצי אלון המיובאים ארצה עוברים טיפול עם חיטוי מונע נגד חרקים ומזיקים למיניהם. החיטוי מבטיח את ההגנה הטובה ביותר כנגד החדרת תולעים ויתושים לבית שלכם באמצעות עצים להסקה.

* הערה : בכל שנה אנו מקבלים המון שיחות טלפונית מלקוחות שרכשו עצים מקומיים שלא עברו חיטוי והיה בהם המון תולעים שהרסו להם גם מזון וגם רהיטים כי חיפשו לקנות עצים להסקה זולים יותר כשהם גם בתפזורת ..

* הערה : אנו מציעים לכלל הלקוחות לקנות עצים מבוקעים יבשים שעברו חיטוי כי אם תחפשו עץ מקומי לא יבש ועם תולעים בשביל לחסוך אז יהרוס לכם את כל החוויה של חום הקמין בעונת החורף .. העצים להסקה שלנו עם עוברים חיטוי על פי דרישת משרד החקלאות הישראלי ונקיים מחרקים ויבשים ומוכנים להסקה , למה ? כי הנאתכם חשובה לנו !

* הערה : לכלל לקוחותינו היקרים האספקה תהיה תוך 7 ימים מיום ההזמנה , קבלת הסחורה תקבלו אותה במשאית עם מנוף + עגלת משטחים ( במיוחד למקום צר או מקורה ) .

להזמנות נא ליצור קשר עם נציגי המכירות שלנו . **